Stránky

čtvrtek 29. března 2012

Noční vyjížďka

Schody u mostuVracíme lucernyVracíme lucernyŠpatná mobilní fotkaPetr BikerPetr Biker
Reflexni oblečeníOndřej VeselýPan FotografSvatý QbikNoční výhled na Zvičinu

Noční vyjižďka, a set on Flickr.
Čistě náhodou jsem byl pozván na noční vyjížďku, kterou inicioval Ondřej Veselý. Řekl jsem i pajdajícímu kotníkáři Qbikovi, u kterého jsem moc nepočítal, že by jel.
Byli jsme domluveni, že se u mě zastaví a vyhrabe si přilbu někde ve svým dočasným skladišti. Bohužel ji nenašel. Dle mě byl hodně nalehko, vzhledem k noční jizdě a očekávanému pozdnímu návratu. Přemísťujeme se na start a to ke koupališti. Po chvili doráží Ondřej a začínáme ladit svítilny, které nám všem zapůjčil. Opravdu vymazlené kousky od Nite Rider. Osobně jsem vyfasoval svítilnu na přilbu s baterkou do báglu. Bylo to, jako bych jel v lese autem.
Celkem se nás sešlo 7, s tím že Qbic hlásil, že nás kousek doprovodí (nemá přilbu) a kotníček žádá jen pozvolnou rehabilitaci. Nakonec se odpojil až tesně u konce kdy odbočil domů :-) Klobouk dolů.
Od koupadla vyrážíme po známé dálnici až do Lipnice, kde kousek přejíždíme po silnici. Je to ta naše klasika na Dehtov, jen s malou romantickou zajíždkou k Altánu v lese. Na Dehtově se kocháme hvězdami a západem slunce. Dál to valíme směr Miletínské Lázně. Tma v lese zhoustla a svítilny již svítí všechny naplno. Sjezd do lázní byl pěkě adrenalinovej. Nikdo si neustlal, ikdyž osobně jsem pěkně zavrávoral při rychlým vjezdu do písku. V spodní části se napojujeme na trasu Podkrkonožškého maratonu. Qbik fasuje též svítílnu na řidítka, protože jeho čelovka byla spíše bludičkou. Most v lázních nás donutil slézt z kol. Opět se zformujeme a vyrážíme dál ve stopě maratonu.
Po příjezdu do Chroustova se dáváme směrem, kde moje ráfky nikdy nejezdily. Dále se dostáváme k Vyšehradu, kde to již zase znám a stáčíme se k Zvičině. Pří stoupání je pěkně teploučko, ale na vrcholu Zvičiny foukal studený vítr. Sjíždíme do Sedel a dál to valíme po Perenské cestě. U křížku to Odřej šmiknul doleva a tak zase dávka adrenalinu. V noci je to vše hodně jiné, takže pod Třemešenskou sjezdovkou si libujeme, jak je to booožžžííí. Valíme to dále přez Aleje a Filířovice, opět si zpestřujeme cestu sjezdem k novodobému rybníku u Boroviček. Pak už jen přejezd louky k dřevěnému mostu přes Labe ve Verdeku. Qbic se loučí a my pokračujeme podél Labe a Loděnice, končíme u mostu v Husově ulici v DKnL.
Hodnotíme akci za velmi zdařilou a vracíme kvalitní svítílny. Nikomu se nic nestalo i přes průjezdy poměrně náročným terénem, kde je to obtížné za světla, natož v noci. Kolu zdar a zase někdy to musíme zopakovat.
Via Flickr:
Organizátor Ondřej Veselý
Odjezd: 19:00 od Koupaliště
Návrat: 22:00

NiteRider Ride Dvůr Králové nad Labem from Ondrej Vesely on Vimeo.

Žádné komentáře:

Okomentovat