Stránky

sobota 10. listopadu 2012

Negr v noci

Tak jsem byl dnes navečer testovat bludičku a jsem nadšen. Dal jsem si jenom krátký 10km švih, ale na vyzkoušení to stačilo - NiteRider naplnil očekávání. Měl jsem vyhlídnutý nový model Lumina, který má vylepšený držák na řidítka, s tím starším typem od Ondry jsem měl problémy (nedrželo to tak pevně). Tenhle nový systém uchycení je velice robustní (na šroub) a během vyjížďky držel jak přibitý. Další výhoda je v možnosti natočení světla v ose do libovolného úhlu, praktické na křižovatkách pro terorizování aut přijíždějících zprava, či zleva. Celkově je světlo o kousek menší, ale co do světelného výkonu rozhodně nezklame (mám model Lumina 500). Přestože jsem se při první testovací jízdě vydal po neznámých lesních cestách, tak jsem se cítil jistě i při sjezdech ve vyšších rychlostech.

Jak je (snad aspoň trochu) vidět z toho rozklepanýho videa, tak lampička dává pěkně homogenní světelný kužel, který je dostatečně široký a skutečně se dá jet dost rychle (max speed v Endomondu níže je však samozřejmě nesmysl, iPhone se zase vyznamenal...). Celou cestu jsem to pražil na max. lumeny (výrobce deklaruje 500, ale dle nezávislého testu se skutečný změřený světelný výkon bude pohybovat okolo 30-40 lumenů) a občas se mně zdálo, že je toho světla až zbytečně moc (neustále jsem se vyhýbal stínům od větví, které mně běhaly pod kola). Však taky Lumina vydrží svítit v tomto režimu jen asi 1,5 hod. Jak jsem psal výše, tak i řidiči byli z tak intenzivního světla občas trochu vyděšený a při jízdě po úzké asfaltce na Zelený kopec jsem dvě auta v protisměru donutil skoro zastavit. Každopádně při dalším testu už pojedu na střední režim, který více než zdvojnásobuje výdrž baterie, ale ještě poskytuje dostatečný světelný komfort (zajíci a srny v lese to jistě také ocení). Na závěr ocituji první větu z manuálu ke světlu: Never ride alone. Takže kdy se přidáte okurky?

1 komentář:

  1. Pekny, ze jsi se rozhoupal. Budu muset neco obdobnyho poridit. Hrnec planuje koupit http://www.kupkolo.cz/svetlo-smart-egg-184ww-2w_z89641/ ale to je jen kompromis mit aspon nejake svetlo. O svitivisti se mluvit neda. Rad bych sel do NR, ale asi az na Jare. Ted se stejne na kolo moc nevyhrabu. Ale jinak fajn report, je dost motivacni :-)

    OdpovědětVymazat