Stránky

pondělí 23. září 2013

Rychleby podzim 2013

Na prodloužený víkend 20.9. - 22.9 Negři naplánovali pobyt na Rychlebských stezkách. Účast byla obstojná. Na pátek jsem si vzal dovolenou a spolu s Jirkou Kubíčkem jsme vyrazili sólo již v 11:00. Cesta byla v pohodě, jen to počasí neslibovalo nic moc pěkného. V Polsku déšť. Příjezd do Černé Vody byl bez deště. A tak jsme se ubytovali v prověřeném objektu Černá Voda 50.

Po pozdním obědě v hotelu Černá Voda jsme se vydali na Černý Potok. Trail byl sem tam nějaká ta kaluž a bláto. Při návratu nás již zastihl déšť, který jsme museli přečkat v altánu U Dubu.

Mezi tím dorazila druhá posátka ve složení Qbic, Horyna, Jirka a hostující Jendáč. Sešli jsme se kde jinde než v kultůráku. Pavel v podvečer jel pro Štěpána k vlaku. Stůl večer ještě doplnil ještě Zdenda. Celkovej počet tedy byl 8 kusů. Večer byl ve znamení Holba příŠerák. Osobně jsem šel spát mnohem dříve než ostatní.


Sobotní ráno nás přivítalo dle předpovědi deštěm. A tak jsme čekali, než se déšť alespoň trochu uklidní. Vyrazili jsme všichni až na Poníka, ten noční trajdání musel dospat. Výjezd do kopců prověřil všechny. Nástup ke stezkám prodělal změnu a vedl nás kolem nové základny RS, dále pod hrad. Dále následoval výjezd kudy jinudy než krásným trailem Dr. Wiessnera. Kopce nás přivítaly vlhce a zamlženě, ale to nás neodradilo a cílem byl nový červený Superflow. Jakožto občasný hráč Geocachingu jsem kousek od brány SPF položil cache, která bude snad zveřejněna v nejbližších dnech.
SFT (Superflow Trail) - mě velice potěšil. V minulosti jsem měl možnost jet pouze část 1. sekce a 2. sekci jsme tenkrát ani nenašli. Současných 6. sekcí je naprostej luxus. Smekám před prací všech, kteří se na budování podíleli.

Po návratu na ubikaci proběhlo soukromé grilování dovezených i místně pořízených uzenin a klobásek, které bylo vylepšeno Svijanama. Nálada byla rozverná a plánovaný noční Černý Potok nevypadal moc nadějně. Těsně před odjezdem jsem řešil nákup nějakého obstojného svítidla na kolo UniqueFire XML U2. Které dorazilo na poslední chvíli. Qbic nenápadně vytáhl kolo a to mě nakoplo a šel jsem se oblékat do usušených, ale zablácených hadrů. Posléze se přidali i ostatní a nakonec nás jelo 5 kusů. Byli jsme si vědomi zákazu nočního ježdění po stezkách, ale nějak jsme neodolali. Byl to příjemnej zážitek, až na podcenění Jendáčovy čelovky a nefunkčnosti Pavlovy též nové svítilny. I přes tyto problémy to dopadlo dobře.

Druhý den byl opět na pořadu dne Superflow. Tentokrát bylo jeho absolvování poněkud dravější a rychlejší. Počasí bylo mnohem lepší a již vůbec nepršelo. Osobně jsem rád, že se nikomu nic nestalo a všichni si odvezli další příjemné zážitky z RS.

Video:
STF sekce č. 1
Foto:

Žádné komentáře:

Okomentovat