Stránky

sobota 10. září 2011

RALLYE SUDETY MTB - 60km by SmEjDiL

Jak již bylo psáno v předchozím příspěvku, Negři se vydali na Sudety. Budíček v 5:00 nebyl nic příjemného. Protože jsme neměli vyzvednutá čísla, museli jsme dorazit do Teplic n. M. dostatečně brzo. V minulých ročnících jsme si vypůjčovali testovací kola od SPECIALIZED, ale to letos nějak nedopadlo. Tudíž velmi nerad dávám na střechu auta svýho unavenýho Authora Traction. Vše připravený a Negři nikde. Qbik najel autem před vchod a najednou se z něj trousí, informace, že Negr Horyna poslal ve 4:30 SMS, že nejede, že se ožral jako prase s Červajzem. Tomu říkám hrubá nezodpovědnost! Takže jsme se zasmáli a vydali se do Teplic, jen 3 kusy.

Tradiční zastávka na ÖMV v Trutnově se nekonala. Qbic byl nervózní jak pes (prej se musí rozcvičit) a tak razil rovnou na místo činu. Počasí neodpovídalo předpovědi a bylo značně pod mrakem, ale jinak teplo. Pevně jsem věřil, že z toho pršet nebude. Po příjezdu jdeme vyzvednout čísla. Qbic opět problémovej, ke svýmu číslu měl jinej chip a tak si číslo nechal pro jistotu vyměnit. Zato Horynovo číslo Dave úspěšně prodal nějakýmu týpkovi za 300,- s tím, že Pavel dostane aspoň pěkné černé tričko, který ale nesmí mezi Negry nosit, jinak ho z něj servem.


Dále proběhla klasická příprava dofukování, mazání, převlíkání. Opět jsem měl krásný kulatý číslo 1100. Už jsem byl podezříván z nějakýho uplacení či co. Bohužel jsme nějak zapomněli na společnou fotku před startem. Ani mobil jsme nezmáčkli. Holt nebyl s námi fotograf Radek, který v roce 2009 poctivě dokumentoval naši účast. 7:45 už postáváme na startu a čekáme až se štrůdl bikerů protáhne někam dozadu. Pokukujeme po ostatních bikerech a já hlavně na ty stroje. Samý celopéro. Říkám si jen pro sebe o kole to přeci není. Minutu před 8:00 zapínám měřící zařízení Endomondo a GPS. Po výstřelu z děla odstartovala elita a štrůdl stále stál. Museli dostat náskok, aby se jim amatéři nemotali pod kolama. Pak se to konečně rozhejbalo a hukot řetězů často připomínal vosí roj. Klasické 4 kilometrové stoupání prověřilo kde koho a za sebe jsem se aspoň trošku zahřál. Qbika i Davida jsem nechal vzadu, zase jsem se nechal unést a musel jsem dupat. Trať byla místy slušně rozmáchaná a tak o bahýnko nebyla nouze. Qbik mě trapně dojel na jednom táhlém sjezdu po lesní asfaltce. Chvíli jsem se ho držel, ale pak mi nadobro ujel. Říkal jsem si, že by se měl šetřit, když jede 120 km. Už jsem ho neviděl.

Na 29.km bylo první občerstvení. Bylo tam přelidněno. Doplnil jsem pití s energií, pojedl pár pochutin a valil to dál. V terénu jsem si dvakrát slušně ponadával, protože po nedávné události, jsem byl nucen koupit nový řetěz, ale ten si na hodně ojetých zubech sedal pomalu. A tak při kašpárku se řetěz občas neodpojil od předního ozubeného kola a jakoby se nabaloval pod řetěz z druhé strany. Toto má pak za následek, že se řetěz jebne a pak někde v nečekané chvíli povolí a já letím na držku. Proto jsem si ponadával a s opatrností zanechal kašpárkování. Po dalších kilometrech jsem byl nucen kašpárka opět použít. S nechtěnou opatrností jsem pokukoval, jak se řetěz jakoby odlepuje s cukáním od ozubeného kola. Naštěstí si už asi sedl a nedonutil mě jit pěšky. Bahýnko postupně vystřídal písek a někde na 35km jsem už toho docela měl plný zuby. Na odbočce mezi 120km a 60km jsem zavzpomínal na Qbika a valil to z kopce po asfalce. Tento úsek je nechutně dlouhej. Na 39km proběhla druhá bašta, kde bylo veselo. Paní od výdeje poživatin vesele kafraly a tak jsem trapně zavtipkoval, poděkoval a valil dál. Následovalo pár výjezdů i sjezdů. které jsem zdolal bez pádu i bez jiné újmy na kole.

Poslední občerstvení v obci Dědov nebo podle mapy Javor mi připomělo, že bude následovat pěkné stoupání. Pamět nezklamala. Je to vypečenej kopec a taky jsem ho zdolal. Spousta bikerů šla pěšky. Jejich rychlost někdy byla větší než ta moje, ale radost z toho, že mám ještě trochu sil mě moc potěšila. Dojezd do cíle již byla tak trochu rutina.


Závod pro mě byl opět spíše společenskou událostí. A závodil jsem hlavně sám se sebou. Kolo i já jsme vydrželi. Ovšem Qbik mě stále bombarduje, abych za rok jel 120km. Opět jsem se utvrdil, že na to prostě nemám! Pokud příští rok pojedu, tak musím mít hodně natrénováno a hlavně musím absolvovat minimálně 3x 120km během července a srpna. Jo a bude to chtít nový kolo.


P.S. dorazil mi email od časomíry

--~--
Sudety Rallye - 6.ČP MX MTB
Dobrý den, zasíláme Vaše kompletní výsledky ze závodu Sudety Rallye - 6.ČP MX MTB, který se konal dne 2011-09-10.

Lukáš MALÝ
Trasa: 55 km, Startovní číslo: 1100, Kategorie: Muži 30 - 39 let ( KM30 )

Cílový čas: 3:26:48 (Čistý čas:3:24:44)

Cílové pořadí absolutně: 269.
Cílové pořadí v kategorii KM30: 78.
Cílové pořadí dle pohlaví: 227./Muži

Výpis informací z mezičasů
Informace/Mezičas Finish ( 55 km )
Čas průjezdu mezičasem 11:28:25.0
Závodní čas 03:26:48.0
Čistý čas 03:24:44.6
Ztráta od startu absolutně 01:27:06.3
Ztráta od startu v kategorii 01:25:13.7
Ztráta od startu dle pohlaví 01:27:06.3
Pořadí na mezičase absolutně 269./55 km
Pořadí na mezičase v kategorii 78./KM30
Pořadí na mezičase dle pohlaví 227./Muži
Průměrná rychlost - od startu 15.96 km/h
Čas na úsek 03:26:48.0 ( Start-Finish )
Ztráta na úseku absolutně 01:27:06.3
Ztráta na úseku v kategorii 01:25:13.7
Ztráta na úseku dle pohlaví 01:27:06.3
Pořadí na úseku absolutně 269./55 km
Pořadí na úseku v kategorii 78./KM30
Pořadí na úseku dle pohlaví 227./Muži
Průměrná rychlost - na úseku 15.96 km/h

--~--

3 komentáře:

  1. Pěkně jsi se rozepsal, mě teda žádnej email samozřejmě nepřišel... Nechápu to. No a tu dlouhou jedeš samozřejmě! Tentokrát s náma bude jezdit už i Pavel a ve třech to bude prdel!

    OdpovědětVymazat
  2. No uvidime. Jen jeste poznamka cas mi prisel i SMSkou na mobil.

    OdpovědětVymazat