Stránky

sobota 8. září 2012

Letos dva závody

Negerské aktivity značně pokulhávají a za sebe musím reportovat pouze dvě akce z cyklistického MTB světa.

První akcí byl Podkrkonošský maraton, kde jsem absolvoval jen 50 Km trať. Časem jsem na tom byl obdobně jako vloni. Přehledně je to vidět na mém profilu na Sportave. Původně jsem plánoval jet 90 Km trať, ale vzhledem k nehodě, která mě lehce rozhodila co se trénování týče, jsem byl nucen změnit trať z 90 na 50 Km.

Letos se Podkrkonošáku účastnilo spoustu známých a hlavně bývalých kolegů z FG, což mě mile překvapilo i potěšilo zároveň. Klobouk musím smeknout před Radkem a Pavlem, kteří jeli 90 Km a dojeli ve velmi pěkným čase.

Pokud budu mít zase příští rok velký voči na 90ku, musím mít nalítáno minimálně 1500 Km, jinak to nemá cenu ani zkoušet. Letos jsem měl jen 890 Km před závodem, což je podle mě málo a při dojezdu 50ky jsem cítil, že 90ku bych hodně trpěl a možná bych ji ani nedojel v limitu.

Pár čísel. V kategorii M40 118/158 a absolutně 345/494.

Záznam: endomondo
Výsledky absolutně trať 50 Km.

Druhou akcí byla negerská klasika a tou je RALLYE SUDETY MTB. Přihlášeni byli dokonce tři negři, v což jsem ani nedoufal. Jedeme tedy Pavel, David a já. V době psaní příspěvku zbývá do startu 17 hodin 31 minut. Případné zajímavosti doplním později. Výsledky se opět objeví do týdne na Sportave.


UPDATE:

Popisovat dojmy ze sudet i s cestou a ranním vstaváním nemá asi cenu viz např. loňský report.

Krátká trať byla letos mírně upravena a rozdělení 120 a 60 proběhlo až po, jak já říkám "kořenovým singletracku", čímž jsme jeli pod Ostáš terénem a né po debilní asfaltce v plým provozu. Zrovna v tomto úseku jsem potkal Jirku Kubíčka, ani jsem neveděl, že jede též. Divil jsem se, že mě nedojel.

Trať byla v podstatě suchá, nějaký velký bláto nebylo, zato zrovna v té nové části začalo nechutně drobně pršet, ale dalo se to vydržet a slabou bundu jsem ani nevytahoval.V cíli mi přišla SMS s časem a pořadím v kategorii. Jinak ještě musím pochválit, že mytí kol pomocí dvou tlakových myček bylo rychlý. Tak snad i na jiných závodech se to stane standardem.

Pár čísel. V kategorii KM30 75/95 a absolutně 235/318.

Pár fotek na  Flickru
Výsledky absolutně trať 60 Km

Žádné komentáře:

Okomentovat